Kódy motorů Renault Avantime

Kódy motorů Renault Avantime

Renault Avantime, inovativní a futuristický automobil, který byl vyráběn v letech 2001 až 2003, měl k dispozici několik motorů, které poskytovaly různé úrovně výkonu a jízdních vlastností. Mezi ně patřily:

  1. 2.0 Turbo – Benzínový motor s přeplňováním poskytoval solidní výkon a dynamiku, což dávalo Avantime dostatečnou jízdní energii. Tento motor mohl mít různé kódy, například „F4Rt“.
  2. 3.0 V6 – Větší benzinový šestiválec nabízel ještě větší výkon a plynulost jízdy. Avantime s tímto motorem byl atraktivní volbou pro ty, kteří hledali luxusní a výkonné GT vozidlo. Kód motoru pro tuto verzi mohl být například „L7X“.
  3. 2.2 dCi – Dieselový motor byl dostupný pro ty, kteří preferovali úspornost a točivý moment při jízdě na delší vzdálenosti. Avantime s tímto motorem byl ekonomickou volbou, která nabízela spolehlivý výkon. Kód motoru pro tuto verzi mohl být například „G9T“.

Tyto motory poskytovaly různé výkonové úrovně a jízdní charakteristiky pro Renault Avantime, který byl jedinečným modelem ve své době a dodnes zůstává ikonickým symbolem automobilového designu a inovace.

Renault Avantime

Renault Avantime, představený v roce 2001, byl automobil, který vytvořil novou kategorii mezi vozy. Svého času byl Avantime jedním z nejzajímavějších a nejvýraznějších vozů na trhu. Jeho design byl revoluční – kombinoval prvky sedanu, kupé a MPV, což vytvořilo jedinečný vzhled, který upoutal pozornost a získal si zastánce po celém světě.

Jednou z klíčových vlastností Avantime byla jeho variabilita a prostornost. Interiér nabízel pohodlné sedačky pro pět cestujících a zajímavý detail představovalo velké panoramatické sklo, které se táhlo od čela vozu až k zadnímu oknu. To vytvářelo pocit prostoru a světla uvnitř vozu. Avantime byl také vybaven různými praktickými řešeními pro usnadnění denního používání, jako byla elektricky ovládaná dvířka nebo variabilní uspořádání sedadel.

Přestože Avantime zaujal svým inovativním designem a praktickými funkcemi, komerčně se mu příliš nedařilo a výroba byla ukončena v roce 2003 po krátké době výroby. Nicméně, díky svému unikátnímu vzhledu a konceptu, Renault Avantime získal status kultovního vozu a dodnes si udržuje své místo v srdcích nadšenců automobilů a sběratelů.

2002 Renault Avantime Privilege 3.0 Front