Kódy motorů Seat Exeo

Kódy motorů Seat Exeo

Seat Exeo byl vyráběn v letech 2008 až 2013 a byl založen na voze Audi A4 B7, což se projevilo i ve výběru motorizací. Některé z dostupných motorů zahrnovaly:

  1. 1.6 MPI – Základní benzínový motor poskytoval solidní výkon a byl vhodný pro běžné denní použití. Kódy motorů pro tuto verzi mohly být například „BGU“ nebo „BSE“.
  2. 1.8 TSI – Tento motor s přeplňováním poskytoval větší výkon a dynamiku, což ho činilo vhodným pro ty, kteří hledali sportovnější jízdní vlastnosti. Kódy pro tento motor mohly být „CDHB“ nebo „CDAA“.
  3. 2.0 TDI – Dieselový motor byl oblíbený pro svou kombinaci výkonu a úspornosti paliva. Kódy motorů pro tuto verzi mohly být „BMA“ nebo „BRE“.
  4. 2.0 TFSI – Tento benzinový motor s přeplňováním nabízel vysoký výkon a sportovní charakteristiku. Kódy motorů pro tuto verzi mohly být „BWE“ nebo „CAEB“.
  5. 2.0 TDI CR – Vylepšená verze dieselového motoru s common-rail technologií poskytovala ještě lepší výkon a úspory paliva. Kódy motorů pro tuto verzi mohly být „CAHA“ nebo „CAGA“.

Tyto kódy motorů sloužily k identifikaci konkrétních verzí motorů v průběhu výroby a byly užitečné pro servisní účely, objednávání náhradních dílů a diagnostiku.

SEAT Exeo

Seat Exeo byl kompaktní automobil vyráběný španělskou automobilkou Seat od roku 2008 do roku 2013. Tento model byl zajímavým příkladem spolupráce mezi Seat a koncernem Volkswagen, neboť vycházel z předchozí generace Audi A4 B7, což přineslo vysokou úroveň kvality a technických inovací. Exeo kombinoval sportovní vzhled s elegantním designem a nabízel širokou škálu motorizací, aby vyhověl různým preferencím zákazníků.

Jedním z klíčových prvků Seat Exeo byl jeho prostorný interiér s kvalitními materiály a moderními technologiemi. Posádka měla k dispozici pohodlná sedadla a dostatek místa pro cestování na delší vzdálenosti. Kromě toho byl Exeo vybaven širokou škálou bezpečnostních a asistenčních systémů, které zvyšovaly bezpečnost jak pro řidiče, tak i pro ostatní účastníky silničního provozu.

Díky svému spojení s modelem Audi A4 B7 nabízel Seat Exeo plynulou jízdu, kvalitní zpracování a spolehlivost. Jeho elegantní design a široká paleta motorizací mu zajistily popularitu jak mezi rodinnými zákazníky, tak i mezi těmi, kteří ocenili dynamiku a sportovní charakter vozu. I přes ukončení výroby zůstává Seat Exeo zajímavým modelem pro ty, kteří hledají spolehlivý a elegantní kompaktní automobil s důrazem na kvalitu a výkon.

 

Seat Exeo 20090603 front