Kódy motorů Volkswagen Tiguan

Kódy motorů Volkswagen Tiguan

Kódy motorů Volkswagen Tiguan 1. generace (Typ 5N)

V průběhu první generace Volkswagen Tiguan (Typ 5N), který byl uveden na trh v roce 2007, byly k dispozici různé motory v závislosti na trhu a konkrétní specifikaci vozidla. Zde jsou některé z možných motorových kódů pro Volkswagen Tiguan první generace, představecný v roce 2007:

  1. 1.4 TSI: Tento motor mohl mít kód motoru například „CAXA“ nebo „CAXC“. Jedná se o přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním benzinu.
  2. 2.0 TSI: Kód motoru pro tento motor mohl být „AXX“ nebo „BWA“. Jedná se také o přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním.
  3. 1.9 TDI: Pro dieselové varianty může být použit kód motoru „BLS“ nebo „BXE“. Tento motor je čtyřválec s přímým vstřikováním naftového paliva.
  4. 2.0 TDI: Pro jiné dieselové varianty může být použit kód motoru „CBDB“ nebo „CBDC“. Jedná se o čtyřválec s přímým vstřikováním.

Tato informace je obecná a může se lišit v závislosti na konkrétních trzích a konkrétních modelových letech. Pro přesné informace bych doporučil zkontrolovat oficiální dokumentaci od výrobce nebo konzultovat s autorizovaným servisem Volkswagen.

Kódy motorů Volkswagen Tiguan 2. generace (AD/BW)

Volkswagen Tiguan druhé generace, označovaný jako model AD/BW, byl uveden na trh kolem roku 2016, a motory v tomto modelu mohou mít různé kódy v závislosti na konkrétní konfiguraci a trhu. Zde jsou některé možné kódy motorů pro Volkswagen Tiguan druhé generace:

  1. 1.4 TSI: Kód motoru může být například „CZEA“ nebo „CZDA“. Jedná se o přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním benzinu.
  2. 2.0 TSI: Pro silnější benzinové varianty může být použit kód motoru „DFXA“ nebo „DKRF“. Tento motor je rovněž přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním.
  3. 2.0 TDI: Dieselové varianty mohou mít kód motoru jako „DBGA“ nebo „DFHA“. Jedná se o čtyřválec s přímým vstřikováním naftového paliva.
  4. 2.0 TDI Biturbo: Některé dieselové varianty s biturbo mohou mít kód motoru „DNUB“ nebo „DNEB“.

Tyto informace jsou obecné a mohou se lišit v závislosti na konkrétních trzích a modelových letech. Pro přesné informace o konkrétních kódech motorů pro Volkswagen Tiguan druhé generace bych doporučil konzultovat oficiální dokumentaci od výrobce nebo se obrátit na autorizovaný servis Volkswagen.

 

VW Tiguan 2.0 TSI BlueMotion Technology 4MOTION Sound (II) – Frontansicht, 24. Dezember 2017, Düsseldorf