Empire State Building

Empire State Building

Empire State Building, ikonická stavba v srdci New Yorku, je jedním z nejslavnějších mrakodrapů na světě a symbolizuje duch města, sílu a vytrvalost. Dokončený v roce 1931, tento mrakodrap dosahuje výšky 381 metrů, včetně antény, a býval nejvyšší budovou na světě po mnoho let. Jeho charakteristický art deco design a monumentální postavení na newyorském panoramatu přitahují každoročně miliony turistů z celého světa.

Empire State Building se nachází na adrese 350 Fifth Avenue, New York, NY 10118, v blízkosti ulic 33rd Street a Fifth Avenue. Tato lokalita je klíčová pro mrakodrap nejen kvůli svému strategickému umístění v srdci Manhattanu, ale také kvůli své blízkosti k mnoha ikonickým atrakcím, jako je Times Square, Central Park a Rockefeller Center. Navíc poskytuje úchvatné výhledy na město a okolní panorama z vyhlídkového patra ve 86. patře.

Empire State Building je nejen architektonickou a historickou ikonou, ale také důležitým centrem pro obchod a turismus v New Yorku. Kromě kancelářských prostorů a komerčních obchodů nabízí také turistické atrakce, jako je vyhlídkové patro, muzeum a restaurace. Tento mrakodrap je nezbytnou zastávkou pro každého návštěvníka Big Apple, ať už jde o obdivovatele architektury, milovníky historie nebo prostě ty, kteří touží zažít dýchající atmosféru New Yorku z výšky.

Poloha Empire State Building

Empire State Building se nachází v srdci New Yorku, na adresách 350 Fifth Avenue, mezi ulicemi 33rd Street a 34th Street, New York, NY 10118. Tato ikonická budova je jednou z nejznámějších stavbou ve městě, a to nejen kvůli své výšce a architektonickému designu, ale také kvůli své strategické poloze v centru Manhattanu. Jeho umístění v blízkosti mnoha dalších turistických atrakcí, jako je Times Square, Central Park, či Rockefeller Center, činí z něj nezbytnou součást každého výletu do New Yorku.

Empire State Building dominuje newyorskému panoramatu a nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu z vyhlídkových pater ve 86. a 102. patře. Jeho ikonická silueta, vystupující nad dalšími budovami v okolí, je nejen orientačním bodem pro místní obyvatele, ale také důležitým cílem pro miliony turistů z celého světa každý rok.

Díky své poloze v centru Manhattanu a snadné dostupnosti prostřednictvím veřejné dopravy, jako jsou metra, autobusy a taxíky, je Empire State Building důležitým centrem pro obchodní aktivity, turistický ruch a kulturní události v New Yorku.

Parametry Empire State Building

Parametry Empire State Building, jednoho z nejslavnějších mrakodrapů na světě, zahrnují několik klíčových informací:

  1. Výška: Empire State Building dosahuje výšky 381 metrů (1250 stop) od základny a 443 metrů (1454 stop) včetně antény na vrcholu. Po dokončení v roce 1931 byl po několik desetiletí nejvyšší budovou na světě.
  2. Počet Podlaží: Budova má celkem 102 nadzemních podlaží, z nichž prvních 86 je přístupných veřejnosti. Vyhlídkové patro ve 86. patře nabízí úchvatné výhledy na New York City a okolní krajinu.
  3. Umístění: Empire State Building se nachází na adrese 350 Fifth Avenue, mezi ulicemi 33rd Street a 34th Street, v centru Manhattanu v New Yorku. Jeho strategická poloha mu propůjčuje ikonické postavení v newyorském panoramatu.
  4. Architektura: Budova je známá svým charakteristickým art deco designem a symbolizuje ducha a vytrvalost města New York. Skládá se ze základny ze železobetonu, ocelového skeletu a skleněné fasády.
  5. Využití: Kromě kancelářských prostor Empire State Building nabízí také vyhlídková patra, obchody, restaurace a turistické atrakce, které přitahují miliony návštěvníků z celého světa každý rok.

Empire State Building (aerial view)