Ping An International Finance Centre

Ping An International Finance Centre

Ping An International Finance Centre (Ping An IFC) je mrakodrapová budova nacházející se v centrálním obchodním a finančním distriktu města Shenzhen v Číně. Dokončený v roce 2017, Ping An IFC se stal jedním z nejvýznamnějších symbolů moderního Shenzhenu a celé Číny. S výškou dosahující 599 metrů (1 965 stop) a 115 podlažími nad zemí, se jedná o jednu z nejvyšších budov na světě a nejvyšší budovu v Shenzhenu. Design budovy je elegantní a moderní, s charakteristickými křivkami a skleněným obalem, který odráží světlo a vytváří atraktivní vizuální efekty, zvláště v nočních hodinách.

Jednou z klíčových funkcí Ping An IFC je jeho multifunkčnost. Kromě kanceláří a obchodů nabízí také luxusní hotely, rezidenční prostory, restaurace a rekreační zařízení. Tato rozmanitost využití činí z Ping An IFC nejen obchodní a finanční centrum, ale také důležitý kulturní a společenský bod ve městě Shenzhen. Vyhlídková plošina v horní části budovy poskytuje návštěvníkům úchvatné panoramatické výhledy na Shenzhen a jeho okolí, což přispívá k jeho atraktivitě pro turisty i místní obyvatele.

Ping An International Finance Centre není pouze architektonickým divem, ale také technologickým pokrokem. Budova je vybavena nejmodernějšími systémy bezpečnosti a energetickou účinností, což zajišťuje efektivní a udržitelné provozování. Své místo v centru Shenzhenu dělá z Ping An IFC důležitý prvek v rychle se rozvíjejícím městském prostředí a symbol prosperující ekonomiky Číny.

Parametry Ping An International Finance Centre

Ping An International Finance Centre (Ping An IFC), významná mrakodrapová budova v Shenzhenu, Čína, se vyznačuje několika pozoruhodnými parametry:

  1. Výška: Ping An IFC dosahuje výšky 599 metrů (1 965 stop), čímž se stává jednou z nejvyšších budov na světě a nejvyšší budovou v Shenzhenu.
  2. Počet podlaží: Celkem má 115 nadzemních podlaží, která zahrnují různé funkce, včetně kanceláří, obchodů, hotelových prostor a rekreačních zařízení.
  3. Architektura: Design budovy je moderní a elegantní, s křivkami a skleněným obalem, který odráží světlo a přispívá k atraktivitě budovy.
  4. Multifunkčnost: Ping An IFC slouží jako multifunkční komplex, zahrnující kromě kanceláří a obchodů také luxusní hotely, rezidenční prostory a restaurace.
  5. Vyhlídková plošina: Na vrcholu budovy se nachází vyhlídková plošina, která nabízí panoramatické výhledy na město Shenzhen a jeho okolí.

Tyto parametry dělají z Ping An International Finance Centre nejen architektonický div, ale také významnou ikonu moderního Shenzhenu a důležitý bod zájmu pro návštěvníky z celého světa.

Poloha Ping An International Finance Centre

Ping An International Finance Centre (Ping An IFC) se nachází v centrálním byznysovém distriktu města Shenzhen v jižní Číně. Jeho přesná adresa je v čtvrti Futian, na křižovatce ulic Fuhua Road a Yitian Road. Tato oblast je známá svou moderní architekturou a je jedním z nejdůležitějších obchodních a finančních center v regionu. Své místo zaujímá vedle dalších významných mrakodrapů a obchodních center, což dělá z Ping An IFC klíčový bod zájmu a symbolem prosperity a ekonomického růstu města Shenzhen. Díky své strategické poloze a impozantní architektuře se stala Ping An IFC významnou ikonou moderního Shenzhenu a oblíbenou destinací pro návštěvníky z celého světa.

 

Pingan International Finance Center2020