USS Connecticut (BB-18)

USS Connecticut BB-18

USS Connecticut (BB-18) byla předreadnoughtová bitevní loď, která sloužila ve službách amerického námořnictva. Spadala do třídy Connecticut, což byla první třída předreadnoughtových bitevních lodí postavených pro americké námořnictvo. Loď byla pojmenována po státě Connecticut. Její stavba byla zahájena v roce 1903 v loděnici New York Shipbuilding Corporation v Camden v New Jersey a byla dokončena v roce 1906.

USS Connecticut byla vyzbrojena čtyřmi 305mm (12palcovými) kanóny umístěnými v dvoudělových věžích na přídi a na zádi lodi. Sekundární výzbroj tvořilo osmnáct 203mm (8palcových) kanónů a dále osmnáct 76mm (3palcových) kanónů. Loď byla také vybavena torpédomety pro obranu proti ponorkám.

Během své služby USS Connecticut podstoupila různé úpravy a modernizace, aby udržela krok s technologickým vývojem. Během první světové války sloužila jako eskortní loď pro konvoje na Atlantiku. Později byla převedena do rezervy a v roce 1923 byla vyřazena ze služby. Po svém vyřazení byla loď používána jako cvičný cíl pro letectvo a byla nakonec sešrotována v roce 1923 v accordance s mezinárodními dohodami o omezení zbrojení.

Výzbroj USS Connecticut (BB-18)

USS Connecticut (BB-18), předreadnoughtová bitevní loď amerického námořnictva, disponovala výzbrojí odpovídající její třídě a době, ve které sloužila. Zde je seznam hlavních prvků její výzbroje:

 1. Hlavní baterie: Čtyři 305mm (12palcové) kanóny, umístěné ve dvoudělových věžích na přídi a na zádi lodi. Tyto kanóny poskytovaly hlavní palebnou sílu lodi a byly určeny k útokům na cíle na vzdálenost až desítky kilometrů.
 2. Sekundární baterie: Osmnáct 203mm (8palcových) kanónů, rozmístěných po bocích trupu lodi. Tyto kanóny sloužily k obraně proti menším lodím a jako podpora při útocích na pozemní cíle.
 3. Protiletadlová výzbroj: Dále měla loď osmnáct 76mm (3palcových) kanónů, které byly umístěny po palubě a sloužily k obraně proti leteckým útokům a menším lodím.
 4. Torpédomety: Pro obranu proti ponorkám měla USS Connecticut také torpédomety, které byly umístěny na trupu lodi a umožňovaly odpalování torpéd jako obranný prostředek.

Tato výzbroj poskytovala USS Connecticut dostatečnou palebnou sílu a obranu pro její nasazení ve službě v americkém námořnictvu.

Parametry USS Connecticut (BB-18)

Zde jsou některé z hlavních parametrů USS Connecticut (BB-18), předreadnoughtové bitevní lodě amerického námořnictva:

 1. Dislokace: Standardní dislokace lodi byla přibližně 16 000 tun, zatímco plná dislokace dosahovala až kolem 17 666 tun.
 2. Rozměry: Délka lodě činila přibližně 132 metrů, šířka dosahovala asi 23 metrů a ponor byl zhruba 7,6 metru.
 3. Pohon: USS Connecticut byla vybavena čtyřmi parními stroji tříválcového uspořádání, které poháněly čtyři lodní šrouby. Tyto stroje byly napájeny dvanácti kotly spalujícími uhlí.
 4. Rychlost: Loď dosahovala maximální rychlosti kolem 18 uzlů (asi 33 km/h).
 5. Posádka: Standardní posádka se pohybovala kolem 827 mužů, včetně důstojníků a námořníků.
 6. Pancéřování: USS Connecticut měla pancéřování, které chránilo klíčové části lodi, včetně pancéřového pásu, který pokrýval trup a chránil strojovny a muniční sklady.
 7. Výzbroj: Hlavní baterie tvořily čtyři 305mm (12palcové) kanóny ve dvoudělových věžích, zatímco sekundární výzbroj zahrnovala osmnáct 203mm (8palcových) kanónů. Loď byla také vybavena protiletadlovou výzbrojí a torpédomety.

USS Connecticut BB-18 underway