Heinrich Hertz Tower

Heinrich Hertz Tower

Heinrich-Hertz-Turm, často nazývaná jen Hertz Tower, je významnou věžovou budovou v německém městě Hamburg. Dokončena byla v roce 1968 a pojmenována po Heinrichu Hertzovi, slavném německém fyzikovi, který položil základy teorie elektromagnetických vln. Budova je jednou z nejvýznamnějších ikon moderní architektury v Hamburku a sloužila jako telekomunikační věž.

Heinrich-Hertz-Turm dosahuje výšky 279 metrů, což ji řadí mezi nejvyšší stavby v Německu. Její architektonický styl, který se řadí do kategorie brutalismu, je charakterizován masivním betonovým designem, typickým pro mnoho stavěných památek 60. a 70. let. Navzdory svému masivnímu vzhledu vyniká věž svou monumentalitou a dominancí nad okolní krajinou.

Díky svému strategickému umístění v centru města a impozantní výšce se Heinrich-Hertz-Turm stala nejen důležitým technickým prvkem v městském obrazu Hamburku, ale také oblíbeným místem pro turisty a obyvatele města, kteří chtějí obdivovat panoramatické výhledy na Hamburk a jeho okolí z vyhlídkové plošiny věže.

Poloha Heinrich Hertz Tower

Heinrich-Hertz-Turm se nachází v severní části německého města Hamburk. Konkrétně je umístěna v čtvrti St. Pauli, která je známá svým živým kulturním životem, nočním životem a přístupem k vodě. Tato lokalita nabízí vynikající spojení s centrem města i s hlavními dopravními tepnami, což činí Hertz Tower přístupným pro obyvatele i návštěvníky.

Budova se tyčí nad okolní krajinou jako výrazný symbol moderní architektury. Vzhledem k své výšce a umístění nabízí výborné panoramatické výhledy na město, přístav a Baltické moře. Heinrich-Hertz-Turm je tak nejen technickým prvkem ve městě, ale také turistickou atrakcí, která přitahuje návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat impozantní pohled na Hamburk a jeho okolí z výšky.

Parametry Heinrich Hertz Tower

Heinrich-Hertz-Turm, věžová budova v Hamburku, disponuje následujícími parametry:

  1. Výška: S výškou 279 metrů patří Heinrich-Hertz-Turm mezi nejvyšší stavby v Německu a je výrazným prvkem hamburského panoramatu.
  2. Architektonický design: Budova je představitelem brutalistické architektury, typické pro svou masivnost a použití betonu. Její design byl realizován v 60. letech 20. století.
  3. Funkčnost: Heinrich-Hertz-Turm byla postavena jako telekomunikační věž a slouží k vysílání televizního a rozhlasového signálu. Její vyhlídková plošina v horní části budovy je oblíbeným místem pro turisty, kteří si chtějí vychutnat panoramatické výhledy na Hamburk.
  4. Poloha: Budova se nachází v čtvrti St. Pauli v Hamburku, což je živá a proslulá lokalita s bohatým kulturním a nočním životem. Díky své centrální poloze je snadno dostupná z různých částí města a je oblíbeným cílem pro návštěvníky i obyvatele Hamburku.

 

Airkz 20040717 heinrich hertz turm