Kingkey 100

Kingkey 100

Kingkey 100 (též známý jako KK100) je významným mrakodrapem nacházejícím se v Šen-čenu, Čína. S výškou 441.8 metrů a celkovým počtem 100 podlaží se jedná o jednu z dominant městského panoramatu a symbol moderního čínského stavitelství. Dokončen byl v roce 2011 a okamžitě se stal nejvyšší budovou v Šen-čenu, čímž překonal svého předchůdce, nedaleký Diwang Building.

Architektonický styl Kingkey 100 reflektuje moderní trendy ve výstavbě mrakodrapů, s elegantním skleněným průčelím a prosklenou vrcholovou částí, která ve tmě svítí jako městská lucerna. Budova hostí luxusní hotely, obchody a kancelářské prostory, což ji činí nejen architektonickým symbol, ale i důležitým obchodním a společenským centrem v centru Šen-čenu.

Výstavba Kingkey 100 byla součástí masivního rozvoje a modernizace Šen-čenu, který se od své transformace z malé rybářské vesnice v 80. letech 20. století stal jedním z nejvýznamnějších a nejrychleji rostoucích měst nejen v Číně, ale i ve světě. Budova symbolizuje úspěch a ambice moderní Číny, stejně jako technologické a ekonomické inovace, které formují globální ekonomiku 21. století.

Poloha Kingkey 100

Kingkey 100 se nachází na východním pobřeží Číny v městě Šen-čen, které leží v provincii Kuang-tung. Konkrétně je umístěn v centrální obchodní a obchodní čtvrti Futian District, což je jedno z nejdynamičtějších a nejmodernějších míst ve městě. Budova stojí na křižovatce Keyuan Road a Shennan Road, což jsou hlavní dopravní tepny regionu.

Poloha Kingkey 100 je strategická nejen z hlediska obchodního významu, ale také kvůli své blízkosti k hlavním vlakovým stanicím a letištím. Vzhledem k tomu, že Šen-čen leží nedaleko hranic s Hongkongem, je Kingkey 100 důležitým bodem spojení mezi těmito dvěma oblastmi a hraničním přechodem Luohu, který umožňuje plynulý pohyb osob a zboží mezi pevninskou Čínou a Hongkongem.

Parametry Kingkey 100

Kingkey 100 je významným mrakodrapem v Šen-čenu, Čína, s následujícími parametry:

  1. Výška: Kingkey 100 dosahuje výšky 441.8 metrů (1,449 stop), což ho řadí mezi jedny z nejvyšších budov nejen v Číně, ale i ve světě.
  2. Počet podlaží: Celkem má 100 podlaží, která nabízejí prostor pro kanceláře, obchody, luxusní hotely a další komerční prostory.
  3. Umístění: Nachází se v centrální části Šen-čenu, konkrétně v obchodním a obchodním distriktu Futian District, poblíž křižovatky Keyuan Road a Shennan Road.
  4. Architektonický styl: Budova má moderní skleněné průčelí a vystupující vrcholovou část, která je v noci osvětlena, čímž zajišťuje výraznou přítomnost v městském panoramatu.
  5. Rok dokončení: Stavba byla dokončena v roce 2011 a od té doby se stala ikonou moderní architektury v Šen-čenu a symbolem rychle rostoucího hospodářského a technologického centra.
  6. Význam: Kingkey 100 není jen výraznou stavbou, ale také důležitým obchodním a společenským centrem, které reflektuje ekonomický a urbanizační rozvoj Číny v posledních desetiletích.

KK100 exterior southeast