Bank of America Tower

Bank of America Tower

Bank of America Tower, známá také jako One Bryant Park, se nachází v New Yorku a je jednou z ikon moderní architektury a udržitelnosti ve městě. Tento mrakodrap byl dokončen v roce 2009 a dosahuje výšky 365.8 metrů (1,200 stop), čímž se stal jedním z nejvyšších budov ve městě i celých Spojených státech. Architektonicky je známý svou moderní skleněnou fasádou a špičkovými technologickými a energetickými inovacemi, které z něj činí příklad udržitelné výstavby.

Bank of America Tower je také známá svou certifikací LEED Platinum, což je nejvyšší stupeň certifikace v oblasti udržitelnosti pro budovy. Tento titul získala díky své efektivní energií a vodou, šetrným materiálům a kvalitnímu vnitřnímu prostředí. Budova je vybavena technologiemi jako je využívání dešťové vody, vysokou účinností vytápění a chlazení a zelenými střechami, které snižují její ekologickou stopu.

Bank of America Tower není jen obchodním a kancelářským centrem, ale také se stala symbolem závazku k udržitelnému rozvoji ve velkých městských aglomeracích. Nachází se v Bryant Parku, strategické lokalitě v centru Manhattanu, což z něj činí nejen prominentní stavbu, ale i důležité místo pro obchodní a kulturní aktivity v New Yorku.

Poloha Bank of America Tower

Bank of America Tower, známá také jako One Bryant Park, se nachází v srdci Manhattanu v New Yorku. Konkrétně stojí na rohu ulic Sixth Avenue (Avenue of the Americas) a West 42nd Street, což je jedna z nejživějších a nejvyhledávanějších lokalit v celém městě. Tato oblast je známá svou snadnou dostupností k hlavním dopravním uzlům, jako je Grand Central Terminal a Penn Station, což dělá z Bank of America Tower strategické místo pro obchodní a kancelářské aktivity.

Díky své poloze v Bryant Parku, jednom z nejznámějších parků v New Yorku, budova nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům přístup k zelenému prostoru a klidu uprostřed rušného městského života. S výhledem na ikonické Times Square a nejbližší obchodní čtvrť Midtown Manhattan, Bank of America Tower není jen symbol luxusu a moderní architektury, ale také centrem obchodního a kulturního dění ve světovém finančním hlavním městě.

Parametry Bank of America Tower

Bank of America Tower, známá také jako One Bryant Park, je významným mrakodrapem v New Yorku s následujícími parametry:

  1. Výška: Dosahuje výšky 365.8 metrů (1,200 stop), čímž se řadí mezi nejvyšší budovy v New Yorku a Spojených státech.
  2. Počet podlaží: Celkem má 55 podlaží, která poskytují rozsáhlý prostor pro kanceláře a komerční prostory.
  3. Certifikace udržitelnosti: Je držitelem certifikace LEED Platinum, což je nejvyšší možná úroveň v oblasti udržitelnosti pro budovy. Tuto certifikaci získala díky svým pokročilým technologiím v oblasti energetické efektivity, využití obnovitelných zdrojů energie a minimalizaci ekologické stopy.
  4. Umístění: Nachází se v Bryant Parku na rohu ulic Sixth Avenue (Avenue of the Americas) a West 42nd Street v centru Manhattanu. Tato poloha je strategická díky snadné dostupnosti k hlavním dopravním uzlům a ikonickým místům v New Yorku.
  5. Architektura: Je známá svým moderním designem a skleněnou fasádou, která reflektuje okolní městskou krajinu a zajišťuje vynikající výhledy na Manhattan a okolí.

Bank of America Tower není jen významnou stavbou ve skyline New Yorku, ale také symbolizuje pokrok v oblasti udržitelného stavitelství a moderního urbanismu ve světovém městě financí.

Bank of America Tower in Manhattan 2015