Bank of China Tower

Bank of China Tower

Bank of China Tower je jednou z nejvýraznějších a nejznámějších budov v Hongkongu, která se stala ikonou městského panoramatu. Tento mrakodrap byl dokončen v roce 1990 a okamžitě se stal symbolem moderní architektury a ekonomické síly Hongkongu. S výškou 367.4 metrů (1,205 stop) a 72 podlažími je Bank of China Tower jednou z nejvyšších budov ve městě a světově uznávaným příkladem futuristického designu.

Architektonický design Bank of China Tower, navržený světově uznávaným architektem Ieoh Ming Peiem, zdůrazňuje jeho jedinečnost a technickou inovaci. Fasáda budovy je složena z asymetrických výřezů a různě orientovaných skleněných panelů, které reflektují okolní světlo a mění se podle různých úhlů a světelných podmínek. Tento design symbolizuje dynamiku a modernost Hongkongu jako globálního obchodního centra.

Bank of China Tower není pouze architektonickou atrakcí, ale také důležitým obchodním a finančním centrem ve městě. Nachází se v centru obchodního a finančního distriktu Central, což je klíčová lokalita pro mezinárodní bankovnictví, obchod a finance v Hongkongu. Tato poloha zajišťuje, že Bank of China Tower je nejen vizuálním symbolem města, ale i strategickým bodem pro globální obchodní aktivity v Asii.

Poloha Bank of China Tower

Bank of China Tower se nachází v centru Hongkongu v obchodním a finančním distriktu Central. Konkrétně stojí na Garden Road, což je jedna z nejprestižnějších adres ve městě. Tato lokalita je strategická díky své blízkosti k hlavním bankovním institucím, mezinárodním korporacím a obchodním centrům, což dělá z Bank of China Tower klíčový bod pro obchodní aktivity v regionu Asie.

Svou polohou na východním pobřeží Victoria Harbour Bank of China Tower nabízí také spektakulární výhledy na ikonickou městskou krajinu Hongkongu. Budova je snadno dostupná z veřejné dopravy a je obklopena širokou škálou služeb a obchodů, což poskytuje uživatelům a návštěvníkům veškeré potřebné pohodlí a dostupnost k moderním komunikačním a dopravním sítím.

Parametry Bank of China Tower

Bank of China Tower v Hongkongu je významnou stavbou s následujícími parametry:

  1. Výška: Má celkovou výšku 367.4 metrů (1,205 stop), čímž se jedná o jednu z nejvyšších budov v Hongkongu a v Asii.
  2. Počet podlaží: Budova má 72 podlaží, které poskytují prostor pro kanceláře a obchodní prostory.
  3. Architektura: Navržená slavným architektem Ieoh Ming Peiem, Bank of China Tower je známá svým unikátním designem. Fasáda budovy je složena z asymetrických skleněných panelů, které reflektují okolní světlo a mění se podle světelných podmínek a úhlů pohledu.
  4. Umístění: Nachází se na Garden Road v obchodním a finančním distriktu Central v Hongkongu. Tato lokalita je klíčová pro mezinárodní obchodní aktivity a poskytuje snadný přístup k hlavním bankovním institucím a obchodním centrům ve městě.
  5. Význam: Bank of China Tower není pouze architektonickou atrakcí, ale také důležitým obchodním a finančním centrem, které symbolizuje sílu a modernost Hongkongu jako globálního finančního centra v Asii.

HK Bank of China Tower 2008 (2)