One Vanderbilt

One Vanderbilt

One Vanderbilt je impozantní mrakodrap nacházející se v srdci Manhattanu v New Yorku. Dokončený v roce 2020, tento výškový obelisk dosahuje výšky 427 metrů (1 401 stop) a nabízí moderní a luxusní kancelářské prostory ve výjimečně atraktivním prostředí. Své místo zaujímá na adrese 42nd Street a Vanderbilt Avenue, v těsné blízkosti slavného Grand Central Terminal, což mu dává strategickou polohu v jednom z nejvíce frekventovaných obchodních a obchodních center na světě. One Vanderbilt se stal symbolickou součástí panoramatu Manhattanu a důležitým bodem zájmu pro obchodníky, návštěvníky a turisty.

Central Park Tower je více než jen mrakodrap; je to celý komplex, který slouží jako jedno z nejprestižnějších kancelářských center v New Yorku. Kromě špičkových kancelářských prostor nabízí i obchody, restaurace a luxusní rekreační zařízení. Díky svému vynikajícímu umístění a širokému spektru služeb je One Vanderbilt vyhledávanou destinací pro obchodní jednání, pracovní setkání a společenské události.

Vrchol One Vanderbilt je vyhrazen pro veřejnost, kde si mohou návštěvníci vychutnat neuvěřitelné panoramatické výhledy na město New York a jeho okolí. Vyhlídková plošina, nazvaná Summit, poskytuje jedinečnou zkušenost a možnost obdivovat slavné památky, jako je Empire State Building, Chrysler Building a mnoho dalších, z úplně nové perspektivy. One Vanderbilt je nejen symbol moderního a inovativního New Yorku, ale také prostředkem, který propojuje minulost s budoucností tohoto vzrušujícího města.

Parametry One Vanderbilt

One Vanderbilt, významný mrakodrap v New Yorku, se vyznačuje několika klíčovými parametry:

  1. Výška: Dosahuje výšky 427 metrů (1 401 stop), čímž se řadí mezi významné výškové budovy v New Yorku.
  2. Počet podlaží: Budova má celkem 67 nadzemních podlaží.
  3. Poloha: Nachází se na adrese 42nd Street a Vanderbilt Avenue, v blízkosti Grand Central Terminal, což je jedno z nejrušnějších dopravních uzlů v New Yorku.
  4. Funkce: One Vanderbilt slouží jako multifunkční komplex, který zahrnuje kancelářské prostory, obchody, restaurace a rekreační zařízení.
  5. Architektura: Je známá svým moderním designem a impozantním vzhledem, který dodává panoramatu Manhattanu další rozměr.
  6. Výhledy: Vrchol budovy poskytuje nádherné panoramatické výhledy na město New York a jeho ikonické památky.

Tyto parametry dělají z One Vanderbilt nejen významnou architektonickou dominantu v New Yorku, ale také důležitý bod zájmu pro obyvatele města, obchodníky a návštěvníky.

Poloha One Vanderbilt

One Vanderbilt se nachází na prestižní adrese 42nd Street a Vanderbilt Avenue v srdci Manhattanu v New Yorku. Jeho umístění je strategicky významné, neboť je situováno v blízkosti Grand Central Terminal, jednoho z nejrušnějších dopravních uzlů v New Yorku. Tato lokalita nabízí snadný přístup k veřejné dopravě, včetně metra, vlaků a autobusů, což činí One Vanderbilt přístupným pro obyvatele města, zaměstnance a návštěvníky. Své místo zaujímá v oblasti Midtown Manhattanu, která je známá svými vysokými mrakodrapy, obchody, restauracemi a kulturními institucemi, což činí z One Vanderbilt nejen významným bodem zájmu, ale i důležitým obchodním a obchodním centrem ve městě.

 

One Vanderbilt from Empire State Building