USS Michigan (BB-27)

USS Michigan BB-27

USS Michigan (BB-27) byla bitevní loď, která sloužila v americkém námořnictvu na začátku 20. století. Byl to první americký dreadnought, který byl postaven jako odpověď na nové třídy bitevních lodí uvedených do provozu jinými námořnictvy. Stavba USS Michigan začala v roce 1906 a loď byla dokončena v roce 1910.

USS Michigan byla součástí třídy lodi South Carolina a byla téměř identická s USS South Carolina (BB-26), svým sesterským plavidlem. Měla standardní dislokaci kolem 16 000 tun a byla vybaven osmi 305mm děly ve čtyřech věžích. Loď byla poháněna parními turbínami, které mu umožňovaly dosáhnout maximální rychlosti přibližně 18 uzlů. Posádka se skládala z přibližně 869 mužů, včetně důstojníků a námořníků.

Během své služby USS Michigan představovala důležitou součást Atlantické flotily Spojených států a účastnila se různých cvičení a operací. Po první světové válce byla vyřazen ze služby a později přeměněna na cvičný cíl. Navzdory své krátké aktivní službě USS Michigan představovala důležitý krok vpřed pro americké námořnictvo v době, kdy se vyvíjela nová generace bitevních lodí.

Výzbroj USS Michigan (BB-27)

USS Michigan (BB-27) byla vybavena impozantní výzbrojí, která jí poskytovala silnou palebnou sílu a obranné schopnosti. Zde je seznam hlavní výzbroje této lodi:

  1. Hlavní děla: USS Michigan nesl osm 305mm děl, která byla umístěna ve čtyřech dvojhlavňových věžích. Tyto dělové baterie měly dostřel až 21 kilometrů a byly schopny ničit nebo vážně poškodit nepřátelské lodě na velké vzdálenosti.
  2. Sekundární děla: Kromě hlavních děl měl USS Michigan také šestnáct 127mm děl, která byla umístěna v kasematách po obou stranách trupu lodi. Tyto kanóny poskytovaly ochranu proti menším lodím, torpédovým člunům a letadlům.
  3. Protiletadlová výzbroj: Loď také nesla dva 76mm protiletadlové kanóny, které byly umístěny pro ochranu proti vzdušným útokům.

Celkově vzato, výzbroj USS Michigan byla respektovaná pro svou sílu a účinnost, což z něj činilo důležitý prvek americké flotily na začátku 20. století.

Parametry USS Michigan (BB-27)

Seznam parametrů USS Michigan (BB-27):

  1. Dislokace: Standardní dislokace kolem 16 000 tun, plně naložen byl těžký přibližně 17 600 tun.
  2. Rozměry: Délka přibližně 138,9 metru, šířka 23,8 metru a ponor asi 7,6 metru.
  3. Pohon: Čtyři parní turbíny s osmi kotly, které poháněly čtyři lodní šrouby. Dosahoval rychlosti až 18 uzlů (přibližně 33 km/h).
  4. Posádka: USS Michigan měl posádku asi 869 mužů, včetně důstojníků a námořníků.
  5. Hlavní výzbroj: Osm 305mm děl v čtyřech dvojhlavňových věžích.
  6. Sekundární výzbroj: Šestnáct 127mm děl umístěných v kasematách.
  7. Protiletadlová výzbroj: Dva 76mm protiletadlové kanóny pro ochranu proti vzdušným útokům.

Tyto parametry dělají z USS Michigan impozantní bitevní loď, která byla klíčovým prvkem americké flotily na začátku 20. století.

Photograph of the Battleship USS Michigan - NARA - 19-N-13573