Maersk Peary

Maersk Peary

Maersk Peary byla jednou z mnoha kontejnerových lodí provozovaných společností Maersk Line, jedním z předních světových dopravců nákladu. Loď byla pojmenována po známém americkém polárním průzkumníkovi Robertu Edwinu Pearymu, který byl prvním člověkem, jenž dosáhl severního pólu. Maersk Peary byla součástí rozsáhlé flotily lodí, která zajišťuje přepravu kontejnerů po celém světě, přičemž hrála klíčovou roli v mezinárodním obchodě a logistických řetězcích.

Svou kapacitou a výkonností Maersk Peary přispěla k efektivnímu přepravě zboží a surovin po celém světě. Své služby poskytovala na různých námořních trasách, překonávajících obrovské vzdálenosti a spojujících různé regiony a kontinenty. Díky moderním technologiím a pokročilému designu byla Maersk Peary schopná zvládat různé povětrnostní podmínky a garantovat bezpečnou a spolehlivou přepravu nákladu.

Maersk Peary byla součástí dynamického a neustále se rozvíjejícího průmyslu námořní dopravy, který hraje klíčovou roli v globálním obchodě a ekonomice. I když přesné technické parametry této konkrétní lodě nejsou k dispozici, její příspěvek k efektivitě a spolehlivosti mezinárodní dopravy zboží je nedocenitelný.

Parametry Maersk Peary

Tonáž
  • 25,487 GT
  • 38,177 DWT
  • 9,528 NT
Délka 180 m (590 ft)
Beam 32 m (105 ft)
Draft 10.275 m (33.71 ft)
Ice class 1B
Výkon 15,000 hp diesel Hyundai MAN B&W 7S50MC-C motor
Rychlost 14.8 kn (27.4 km/h)
Kapacita 45,186.7 cbm
Posádka 21 členů

Historie Maersk Peary

Historie Maersk Peary sahá až do roku 1987, kdy byla tato kontejnerová loď dokončena a začala sloužit společnosti Maersk Line. Společnost Maersk Line je jedním z předních světových přepravců nákladu a Maersk Peary byla součástí jejich flotily, která zajišťuje přepravu kontejnerů po celém světě. Loď byla pojmenována po známém arktickém průzkumníkovi Robertu Edwinu Pearymu a byla jednou z řady podobných kontejnerových lodí provozovaných společností Maersk Line. Během své služby Maersk Peary pravidelně plula mezi různými přístavy a přepravovala obrovské množství nákladu, přispívající k mezinárodnímu obchodu a logistickým řetězcům po celém světě.

USAF Rising Star, used during the 2 months a year Thule, AFB's port is open -- 130925-F-ZZ999-006