Vega Model 2 Starliner

Vega Model 2 Starliner

Vega Model 2 Starliner byl lehkým dvouplošníkem, který byl vyvinut v 20. letech 20. století společností Vega Aircraft Corporation ve Spojených státech. Tento letoun byl navržen jako dopravní stroj pro krátké vzdálenosti a byl poháněn pístovým motorem. Své jméno získal díky svému charakteristickému dvouplošnému designu, který poskytoval dostatečný vztlak a stabilitu v letu.

Jedním z klíčových prvků Modelu 2 Starliner byla jeho schopnost poskytnout pohodlné cestování pro několik cestujících na krátké vzdálenosti. Kabina letounu byla vybavena pohodlnými sedadly a poskytovala dostatek prostoru pro pohodlné cestování. Díky svému kompaktnímu designu a spolehlivému pohonu byl Model 2 Starliner oblíbeným dopravním prostředkem pro regionální lety a soukromé účely.

Vega Model 2 Starliner se stal ikonou leteckého designu té doby a představoval symbol inovace a pokroku ve vývoji lehkých dopravních letadel. Svému majiteli nabízel spolehlivý a efektivní způsob dopravy na krátké vzdálenosti a přispěl k rozvoji letecké dopravy v období po první světové válce. Ačkoliv je dnes Model 2 Starliner převážně historickým artefaktem, jeho odkaz zůstává důležitým prvkem v historii leteckého průmyslu.

Parametry Vega Model 2 Starliner

Vega 2 Starliner NX21725 (5941557875)