USS Minnesota BB-22

USS Minnesota (BB-22)

USS Minnesota (BB-22) byla předreadnoughtová bitevní loď Námořnictva Spojených států, která sloužila v první polovině 20. století. Loď byla postavena v loděnici Newport News Shipbuilding Company v Newport News ve Virginii a byla dokončena v roce 1907. Byla pojmenována po státě Minnesota. Spolu s ostatními loděmi své třídy posílila námořní sílu Spojených států a zlepšila schopnost Ameriky bránit své zájmy na moři.

Výzbroj USS Minnesota zahrnovala čtyři 305mm (12palcové) kanóny ve dvoudělových věžích na přídi a na zádi lodi, poskytující hlavní palebnou sílu. Sekundární výzbroj tvořily dvanáct 203mm (8palcových) kanónů, které sloužily k obraně proti menším lodím a podpoře během útoků na pozemní cíle. Loď byla také vybavena protiletadlovou výzbrojí menší ráže a torpédomety pro obranu proti ponorkám a dalším hrozbám.

Během první světové války USS Minnesota sloužila jako součást britského Grand Fleet v Severním moři. Po válce byla převedena do rezervy a v roce 1921 byla vyřazena ze služby. Po svém vyřazení byla loď používána jako cvičný cíl pro letecké a dělostřelecké cvičení. Nakonec byla v roce 1924 prodána k sešrotování v accordance s mezinárodními dohodami o omezení zbrojení.

Výzbroj USS Minnesota BB-22

Výzbroj USS Minnesota (BB-22) zahrnovala následující hlavní prvky:

  1. Hlavní baterie: Čtyři 305mm (12palcové) kanóny umístěné ve dvoudělových věžích na přídi a na zádi lodi. Tyto kanóny byly klíčovou součástí palebné síly lodi a sloužily k útokům na nepřátelské lodě a pozemní cíle.
  2. Sekundární baterie: Dvanáct 203mm (8palcových) kanónů rozmístěných po bocích trupu lodi. Tyto kanóny sloužily k obraně proti menším lodím, torpédoborcům a podpoře během útoků na pozemní cíle.
  3. Protiletadlová výzbroj: USS Minnesota byla vybavena protiletadlovou výzbrojí menší ráže, která zahrnovala kanóny ráže 76 mm (3 palce). Tyto kanóny sloužily k obraně proti leteckým útokům a menším lodím.
  4. Torpédomety: Pro obranu proti ponorkám a dalším hrozbám ze strany torpédových útoků byla loď vybavena torpédomety, které umožňovaly odpalování torpéd jako obranný prostředek.

Tato výzbroj poskytovala USS Minnesota dostatečnou palebnou sílu a obranu pro její nasazení ve službě v americkém námořnictvu.

Parametry USS Minnesota BB-22

Zde jsou některé z hlavních parametrů USS Minnesota (BB-22), předreadnoughtové bitevní lodě Námořnictva Spojených států:

  1. Dislokace: Standardní dislokace lodi byla přibližně 16 000 tun, zatímco plná dislokace dosahovala až kolem 17 666 tun.
  2. Rozměry: Délka lodě činila přibližně 132 metrů, šířka dosahovala asi 23 metrů a ponor byl zhruba 7,6 metru.
  3. Pohon: USS Minnesota byla poháněna parními turbínami, které poháněly čtyři lodní šrouby. Tato pohonová soustava umožňovala lodi dosahovat maximální rychlosti kolem 18 uzlů (asi 33 km/h).
  4. Posádka: Standardní posádka se pohybovala kolem 827 mužů, včetně důstojníků a námořníků.
  5. Pancéřování: USS Minnesota měla pancéřování, které chránilo klíčové části lodi, včetně pancéřového pásu, který pokrýval trup a chránil strojovny a muniční sklady.
  6. Výzbroj: Hlavní baterie tvořily čtyři 305mm (12palcové) kanóny ve dvoudělových věžích, zatímco sekundární výzbroj zahrnovala dvanáct 203mm (8palcových) kanónů. Loď byla také vybavena protiletadlovou výzbrojí a torpédomety.

USS Minnesota (BB-22)